Małe cztery kółka z półki premium – Audi A3

Opisywany samochodów plasuje się wielkościowo w klasie niższej średniej. Audi A3 jest jednym z pierwszych tego typu aut klasy premium, można zaryzykować stwierdzeniem ze to on właśnie rozpoczął trend tworzenia nowej jakości aut tej klasy. Model ten do dzisiaj jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów marki Audi. Łączy w sobie nie duże wymiary, ale ponad przeciętną w tej klasie jakość wykończenia, komfort i swojego rodzaju prestiż.
W połowie 1996 roku Audi pokazało właśnie model A3 o którym mowa. Konkurent, ale i […]

Czytaj więcej

Legenda pewnego biało czerwonego konia z gwiazdami – Ford Mustang

Historia modelu nieoficjalnie zaczęła się 9 kwietnia 1964 roku, wtedy ruszyła jego produkcja, 17 kwietnia 1964 roku pokazano to auto. Dwa dni później można było obejrzeć oficjalną premierę transmitowaną przez trzy amerykańskie stacje telewizyjne! Założeniem producenta było trafić do ludzi młodych. Samochód miał symbolizować wolność i nieskrępowanie, a jednoczenie być silne, silne jak dzikie konie z prerii Ameryki Północnej, które powędrowały jako logo na tle białych i niebieskich pasków symbolizujących Stany Zjednoczone.
Najbardziej rozpoznawalna pierwsza wersja tego modelu jest nie lada […]

Czytaj więcej

Pożyczyć pieniądze na auto, czy pożyczyć auto za pieniądze?

Każdy wie że takie instytucje jak wypożyczalnie samochodów istnieją już od lat. Niestety mam wrażenie, że takie firmy i ich oferty uznawane są za krótkoterminowe. Wypożyczenie auta kojarzy się nam z dojazdem na lotnisko albo z wyjazdem wakacyjnym w szczególności zagranicznym. Pożycza się auto na kilka dni, po to żeby odwiedzić jakieś warte zobaczenia miejsca w dalszej okolicy naszego aktualnego wakacyjnego zakwaterowania.
A, czy myślał ktoś o wypożyczeniu auta długoterminowo dla siebie do użytku codziennego, do dojeżdżania do pracy, po dzieci […]

Czytaj więcej

Ford Mondeo – wrażenia z jazdy

Uwielbiam te chwile, kiedy można wsiąść do nowego auta. Zapach wewnątrz, aż szczypie w nos. Patrzysz, oglądasz, podziwiasz, a tuż po jego odpaleniu okazuje się, że jest bardzo nowe – 8.9 km przebiegu całkowitego, aż chce się jechać i czerpać przyjemność z prowadzenia nowego auta. Nowego Forda Mondeo.
Pierwsza generacja Forda została zaprezentowana światu w 1992 roku. Zastąpił on wysłużonego Forda Sierre (chyba ostatniego Forda z napędem na tylnią oś) Auto zrobiło nie małe zamieszanie gdyż w 1994 roku otrzymał prestiżową […]

Czytaj więcej