FAQ – częste pytania zadawane przez najemców

1. Kto może wynająć auto i jakie musi mieć dokumenty?

  • W przypadku gdy Najemcą jest osoba fizyczna:Auto może wynająć każda osoba która ukończyła 21 lat, ma ważne prawo jazdy i drugi dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport).
  • W przypadku osoby z zagranicy:Auto może wynająć każda osoba która posiada prawo jazdy, kartę kredytową którą zrealizuje jedną z transakcji:-   płatność za wynajem,-   blokada depozytu,-   preautoryzacja.
  • W przypadku obywateli krajów z poza Europy ( USA , KANADY , AUSTRALII ) koniecznie jest posiadanie Paszportu i Międzynarodowego Prawa Jazdy.
  • W przypadku gdy Najemcą jest firma:Wymagane jest posiadanie kompletu dokumentów składających się z zaświadczenia NIP, zaświadczenia REGON, zaświadczenia Wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub zaświadczenia z KRS (nie starszy niż 3 miesięczny). Upoważnienie dla osoby podpisującej umowę/odbierającej samochód do zawarcia zobowiązania w imieniu firmy.

2. Jak mam zarezerwować samochód?

  • Samochód możesz zarezerwować: – drogą telefoniczną (Kontakt: +48 574 404 646), – wysyłając e-mail na adres contact@nobasiccars.com, – poprzez wypełnienie Formularza Rezerwacji.

3. Czy ceny są podane wraz z podatkiem?

Tak. Ceny w cenniku są podane brutto, zawierają 23% podatku VAT.

4. Czy kaucja jest od razu zwracana przy zwrocie auta?

Tak. Jeśli samochód nie został uszkodzony i termin wynajmu jest uregulowany następuje zdjęcie blokady środków z karty kredytowej.

5. Jakie są koszty podstawienia / odbioru samochodu?

Podstawienie lub odbiór samochodu na terenie miasta stołecznego Warszawa przy wynajmie powyżej 4 dni, jest usługą bezpłatną. Koszt odbioru/podstawienia samochodu poza granice Warszawy i jej przyległych miejscowości zależny jest od odległości, przy czym nie przekracza on faktycznie poniesionych kosztów.

6. Czy po godzinach pracy biura można wynająć lub zwrócić samochód?

Tak jesteśmy zawsze do państwa dyspozycji. Koszt wydania, zwrotu samochodu poza godzinami pracy biura jest związany z opłatą za obsługę – 50,00 zł, a w niedziele 120,00 zł.

7. Czy dostępny jest dodatkowo wynajem zestawu nawigacyjnego GPS?

Jeżeli samochód nie posiada fabrycznie nawigacji jest możliwość dodatkowego wynajmu.