Pożyczyć pieniądze na auto, czy pożyczyć auto za pieniądze?

Każdy wie że takie instytucje jak wypożyczalnie samochodów istnieją już od lat. Niestety mam wrażenie, że takie firmy i ich oferty uznawane są za krótkoterminowe. Wypożyczenie auta kojarzy się nam z dojazdem na lotnisko albo z wyjazdem wakacyjnym w szczególności zagranicznym. Pożycza się auto na kilka dni, po to żeby odwiedzić jakieś warte zobaczenia miejsca w dalszej okolicy naszego aktualnego wakacyjnego zakwaterowania.
A, czy myślał ktoś o wypożyczeniu auta długoterminowo dla siebie do użytku codziennego, do dojeżdżania do pracy, po dzieci do szkoły, czy na zakupy?
Nasza wypożyczalnia daje taką możliwość. Chcesz wypożyczyć auto na pół roku, na rok. Czemu nie!

Szeroka gama aut w ofercie daje naprawdę ogromny wybór samochodu na każda okazje. Czy to małe auto do miasta, czy bardziej komfortowe w dłuższe trasy. Limuzyna – żaden problem BMW, Audi, Mercedes mamy je wszystkie, auto typowo sportowe – Porsche, Aston Martin, Nissan GT-R, Corvette, a może jakiś SUV. Flota naszych aut na pewno sprosta państwa wymaganiom i każdy znajdzie coś dla siebie.

No tak, ale jest jeszcze pytanie o koszty takiego wynajmu w porównaniu z kredytem, czy leasingiem na auto.

Koszt wynajęcia długoterminowego auta naprawdę może się opłacać. Pamiętajmy ze kupując nowe auto jest masa rzeczy z tym związana. Trzeba robić przeglądy serwisowe, pamiętać o ubezpieczeniu, które w obecnych czasach z miesiąca na miesiąc staje się coraz wyższe. Należy pamiętać także o corocznych przeglądach jak i o kupnie opon zimowych, wraz z ich wymianą. No i najważniejsze trzeba spłacić auto. Co miesiąc należy zapłacić raty kredytu wraz z odsetkami które nie kiedy nie są małe. Wszystkie te rzeczy składają się na względny wzrost kosztów auta. Nie każdy kredyt bierze to pod uwagę, a warto pamiętać także o tym, że auto może nam się po prostu zepsuć, co też generuje kolejne nie zaplanowane koszty. Na koniec może nie jest to bardzo ważne, ale zazwyczaj biorąc auto w kredycie jesteśmy z nim związani na 2, 3 może nawet i 4 lata. a to już naprawdę długo.

Jak to wygląda przy wynajmie auta? Wygląda to dużo lepiej i wygodniej. W dzisiejszych czasach, wynajem auta zwalnia nas z tych wszystkich punktów opisanych powyżej. Oczywiście powinniśmy o tym wszystkim pamiętać, ale ogranicza nas to tylko do poinformowania naszego opiekuna o zbliżającym się np. przebiegu który wskazuje konieczność odwiedzenia serwisu.
Ubezpieczanie mamy opłacone, nawet jak będzie się kończyło to nie musimy o tym wiedzieć, bo zostaniemy o tym poinformowani i, albo przyjdzie do nas pocztą druk potwierdzający zawarcie ubezpieczenia, albo będzie on dostarczony osobiście. Wizyty w serwisie są załatwiane przez firmę wypożyczającą auto, oczywiście na czas serwisu możemy otrzymać auto zastępcze. Jeżeli nie ma takiej potrzeby to samochód jest zabierany w miejsce np. pracy i po kilku godzinach w to samo miejsce jest oddawane.
Dla maniaków motoryzacyjnych jest jeszcze jeden ogromny plus. Po pół roku czy nawet po kilku miesiącach możemy wymienić sobie auto na inne. Przykładowo BMW nam po prostu nie pasuje, coś się nam w nim nie podoba to możemy wypożyczyć sobie Audi albo Mercedesa. Nic nas w tym nie ogranicza.
W wielkim skrócie wypożyczając auto zapominamy o tych „ukrytych” kosztach. Płacimy tylko za wynajem miesięczną opłatę i cieszymy się autem.